Vojmír Blažek

Jak jsem začínal?!

Kariéře uměleckého, profesionálního fotografa jsem se začal věnovat po absolvování studia fotografie v Polné. První větší výstava proběhla v Kulturní centru “12” v Praze.

Lásku k fotografování jsem převzal od svého otce a dědečka. „Můj dědeček, ač profesí lékař, byl vášnivý fotograf. S tátou jsem zase spoustu času strávil v kinokavárně u promítačky a jezdil s ním pro filmy. Takže mé dětství mělo na mé budoucí rozhodování velký vliv.

Po základní škole jsem se rozhodl pro obor umělecký fotograf. Kde jsem nabral základní znalosti, ze kterých čerpám dodnes (např. při focení pracuji s vlnovou délkou světla a nespoléhám pouze na grafický software).

Za současného stavu se objektivem nezaměřuji na určitý cíl. Profesně jsem zakotvil v oblasti modelingové, produktové a umělecké fotografie.

Fotografické výstavy pořádám z důvodu, že mohu pustit představivost pro tvůrčí činnost z otěží. Nezáleží na tom, jestli přede mnou stojí stará babička poznamenaná životem, nebo modelka, předvádějící nejnovější modní trendy.

 

Oko do duše automobilu
3 výstavy pro celou rodinu
Open Performance 18